STUUDIO ja METALLIVALUKODA

Etnoehtel on nüüd päris oma stuudio Tartus aadressil Kastani 38 Noor- Eesti Loomekeskuses.  Hetkel on stuudios, 3 püsitöökohta, millest üks külalistele kes midagi teha soovivad kohapeal. Lisaks on suur laud mille taga saavad sõrmeosavust katsetada u 10 inimest korraga. Pisike müüginurk on hetkel stendidena seintel.

Stuudios toimuvad iga kuu põnevad koolitused. Õppida saab metallehistööd ( Muinas-Eesti ehtekoopiad, tänapäevased ehted, erinevaid töövõtteid sh metallivalu), muinasaegset tekstiilitööd (nõeltehnika, kõlapaelte kudumine, õmblustööd).   Korraldame ise koolitusi aga rendime pinda ka teistele koolitajatele. Sul on mõte aga pole ruumi kus oma mõte teha teoks? Võta julgelt ühendust!

Nüüd on võimalik saada ka individuaalselt õpetust või tulla lihtsalt omale sobival ajal kokkuleppe korras mõnd tööd tegema. Sul on mõte aga pole kohta kus teha metallehistööd ja tööriistu pole ka? Võta ühendust ja mõtleme üheskoos Sulle sobiva lahenduse välja. Tegu on avatud stuudioga.

Stuudio metallehistöö  tööriistapargis on olemas järgmised tööriistad: saed, saeraamid, saagimisealused, haamrid, viilid, onkel, puurpink, giljotiin, käi, käifrees, londiste, punslid, stiihlid, pisike alasi, puupakud,  imur jmt.  Hea oleks tööle tulles võtta kaasa omad kaitseprillid ja respiraator, kindad, rõivad mida võib määrida.

Etnoehte metallivalukojas saab teha erinevaid ehtemudeleid ja võtta vorme ning valada ehteid. Lisaks ehetele annab võtta vorme ja valada ka väikevormilisi asju nt kapinupud, raamatunurgad jmt reustaureerimisvaldkonda puudutav.

Anna oma soovidest meile teada:

etnoehe@gmail.com

53418765 Merlin

Ps: Metallivalu selgitavad videolõigud

Vahapuu tegemine:

https://www.youtube.com/watch?v=eipYo6fZokE

Kipsi tegemine vahapuule:

https://www.youtube.com/watch?v=0HQxcqSzoSs

Valamine:

Metallist graanulite tegemine:

https://www.youtube.com/watch?v=UhUBusO4lnc

silikonvormi lahtilõikamine:

https://www.youtube.com/watch?v=ciFnhRk5p_Q

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s